Pilates

V září proběhnou ve škole pilotní Pilates workshopy pro studenty 3. a 4. ročníku s lektorem Evženem Kamenskym, který má s pilates dlouhodobé zkušenosti a v Brně vede pravidelné lekce


Dle zájmu studentů bude Pilates pokračovat ve škole nebo v Pilates Studiu u Evžena, na Lesnné - kousek od Taneční konzervatoře. Pro studenty TK za velice zajímavých finančních podmínek.

Pokud máte zájem, vyplňte formulář níže na stránce.

Pilates


Pilates je systém cvičení vytvořený německým trenérem Josefem Pilatesem na začátku 20. století. Systém je zaměřený na rovnoměrné posílení svalů celého těla, rozvoj pružnosti a zlepšení zdravotního stavu celkově.


Cvičení probíhá na karimatce, s použitím malých cvičebních pomůcek, či na velkých strojích.


Pilates je vhodné přidat k jakémukoliv typu fyzické aktivity či sportu jako prevenci vzniku úrazů, ke zlepšení poúrazových stavů a ke zlepšení fyzické kondice.


Je důležité zmínit, že Josef Pilates rozvíjel svůj systém při práci s tanečníky světoznámého baletního souboru American Ballet Theatre a dlouhodobě se tanečníkům věnoval, proto je cvičení více než vhodné právě pro ty, kdo se věnují baletu.Lektor

Yevhenii Kamenskyi je lektor pilates s mnohaletou zkušeností. Pomáhá klientům udržovat se v dobré kondici, urychlit rekonvalescenci po úrazech či při různých zdravotních problémech. Dříve vedl lekce jógy, věnoval se powerliftingu a bojovému umění. Věří, že pilates je nejlepší způsob, jak se každý z nás může starat o své tělo a podporovat tak své zdraví.